ODWAŻNY I ROZWAŻNY NASTOLATEK

PROJEKT EDUKACYJNY:ODWAŻNY I ROZWAŻNY NASTOLATEK”

współfinansowany i wspierany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizowany w ramach zadania publicznego: Bezpieczna i przyjazna szkoła"

     Termin realizacji: od: 2.09.2013-29.11.2013 r.Projekt "ODWAŻNY I ROZWAŻNY NASTOLATEK" będzie realizowany w Gimnazjum nr 55,ma na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu uczniów z niepełnosprawnością intelektualną poprzez kształtowanie u nich postaw odważnych, sprzyjających bezpieczeństwu w szkole, przeciwdziałających narastaniu agresji oraz promowanie zdrowego stylu życia.Przewidujemy 24 godzin warsztatów dla uczniów dotyczących:

scroll back to top

Czytaj więcej: ODWAŻNY I ROZWAŻNY NASTOLATEK

IV MAŁOPOLSKI MEETING PŁYWACKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

PROJEKT SPORTOWY: IV MAŁOPOLSKI MEETING PŁYWACKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

współfinansowany i wspierany przez Wojewodę Małopolskiego.

Termin realizacji: 26 września 2013 r.

       Zawody pod nazwą ”IV Małopolski Meeting Pływacki dla Osób z niepełnosprawnością intelektualną” są organizowaną po raz czwarty imprezą sportową skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego. W bieżącym roku po raz drugi planowane jest zaproszenie również osób pełnosprawnych.Zawody mają charakter współzawodnictwa indywidualnego oraz drużynowego w różnych kategoriach wiekowych (od 8 do 29 lat)oraz w 4 konkurencjach: 25 m i 50m w stylu grzbietowym oraz 4 x 25 w stylu dowolnym i 4 x 50 w stylu dowolnym – sztafeta. 

scroll back to top

Czytaj więcej: IV MAŁOPOLSKI MEETING PŁYWACKI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Współpraca z ArcelorMittal

      Dzięki współpracy z Fundacją ArcelorMittal Stowarzyszenie „ Uśmiech Losu ” Otrzymało środki finansowe na wyposażenie Sali do Terapii Integracji Sensorycznej.

      Prowadzenie zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem nowych pomocy przyczyni się do ogólnej poprawy pracy układu nerwowego naszych uczniów. Dzięki temu będą oni lepiej funkcjonować w szkole i w domu.

Galeria zdjęć

 

 

scroll back to top

Będę dzielny w swym wysiłku

      Te słowa towarzyszyły niepełnosprawnym pływakom podczas odbywającego się 25.09.2012 Mitingu Pływackiego na obiektach TS Wisła. Po raz trzeci Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, wraz ze Stowarzyszeniem „Uśmiech losu” były organizatorem zawodów sportowych w pływaniu we współpracy z Olimpiadami Specjalnym Polska - Małopolskie.

scroll back to top

Czytaj więcej: Będę dzielny w swym wysiłku

Lato W mieście

      W lipcu 2012 Stowarzyszenie „Uśmiech Losu” zorganizowało w szkole dwutygodniową półkolonię.

Chcieliśmy odciążyć rodziców w ich całodobowej opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, a naszym wychowankom zapewnić możliwość przyjemnego i pożytecznego spędzenia czasu. W półkolonii wzięło udział 18 naszych uczniów zarówno ze szkoły podstawowej, jak                      i gimnazjum.

scroll back to top

Czytaj więcej: Lato W mieście